Otváracie hodiny

Pon - Pia: 8:00 - 16:00

po 16:00 podľa dohody

Kontaktuj nás

0918 713 066

bestdrivesn(zav)pxptrade.sk

Nájdeš nás

BestDrive, Mlynská 39, SNV

(OC Madaras, pri CBA)

servis auta

Čo zahŕňa servis auta?

Ak chcete, aby vám auto vydržalo dlho a bolo spoľahlivé a bezpečné, je potrebné sa oň starať.

Servisovanie auta je veľmi dôležitá súčasť jeho prevádzky a údržby a zahŕňa rôzne úkony, akými sú:

  Servisná prehliadka s diagnostikou elektronických častí a senzorov
  Výmena motorového oleja
  Výmena filtrov (olejový, vzduchový, palivový, kabínový)
  Servis bŕzd (Kontrola a výmena brzdových platničiek a kotúčov, ..)
  Kompletný penuservis
  Kontrola a nastavenie geometrie kolies
  Kontrola a výmena ďalších náplní (chladiaca kvapalina, brzdová kvapalina)
  Kontrola a dezinfekcia klimatizácie, dopĺňanie chladiva
  Servis podvozkových častí (kontrola a výmena zavesení, ložísk, silentblokov, tlmičov, pružín, ramien)
  Kontrola a výmena rozvodového remeňa alebo reťaze,
  Výmena prevodového oleja, výmena oleja v rozvodovke a diferenciáli (u niektorých modelov áut)
  Kontrola a nastavenie svetiel
  Kontrola a výmena zapaľovacích alebo žeraviacích sviečok (žhavičov), káblov, cievok
  Kontrola a výmena výfukového systému
  Kontrola a nastavenie svetiel,
  Kontrola a výmena spojky a zotrvačníka

Servisovanie auta môžete vykonávať buď v autorizovanom alebo neautorizovanom servise, prípadne niektoré úkony aj svojpomocne (ak ste technický typ, máte so servisom skúsenosti a potrebné vybavenie). Autorizovaný servis je taký, ktorý je poverený konkrétnou automobilkou na opravu a údržbu konkrétnej značky alebo modelu auta. Neautorizovaný servis je ten, ktorý nie je poverený automobilkou, ale môže opravovať rôzne značky a modely áut. Spoločnosť PXP Trade, s.r.o. prevádzuje neuatorizovaný Pneu & Autoservis, certifikovaný značkou BestDrive, ktorá patrí pod nemecký koncern Continental, ktorá je vedúcou značkou nielen vo výrobe pneumatík ale aj autosúčiastok. Výhodou servisovania auta v našom servise je nižšia cena, kratšia doba čakania na termín servisu, pri zachovaní technologických postupov výrobcov áut a používaní originálnych, prípadne kvalitatívne rovnocenných náhradných dielov. Vykonané práce a zásahy na Vašom vozidle budú u nás riadne zdokumentované, s presným rozpisom pracovných úkonov na faktúre. Sme voči zákazníkovi transparentní a preto sa nás môžete spýtať na všetky tieto vykonané servisné úkony a bude Vám vysvetlené ktorý úkon bol na Vašom vozidle urobený a prečo bol potrebný.

Poďme si rozobrať, čo v krátkosti zahŕňajú vybrané servisné úkony na Vašom aute.

Servisná prehliadka s diagnostikou elektronických častí a senzorov
Pri servisnej prehliadke získate prehľad o reálnom stave kontrolovaných častí. Dôkladne sa pozrieme na najdôležitejšie časti vozidla. Skontrolujeme tak napr.: Stav a kvalitu prevádzkových kvapalín (olej, brzdová kvapalina, chladiaca kvapalina), Tesnosť motoru, prevodové skrine a únik prevádzkových kvapalín, Stav autobatérie, Prevádzkové vôle v riadení a nápravách, Stav tlmičov, pružín a ďalších podvozkových dielov, Stav bŕzd, Tesnosť a stav výfukového systému, Stav pneumatík (hĺbka dezénu, správnosť rozmeru, poškodenie, DOT, nerovnomernosť opotrebenia), Stav karosérie, Viditeľnosť z vozidla (skla, stierače, ostrekovače, zrkadlá), Stav a funkčnosť osvetlenia, Funkčnosť klimatizačnej sústavy, Vykonávame pravidelné servisné prehliadky, jednorazové prehliadky a aj prípadnú pomoc pri kúpe jazdeného vozidla, diagnostiku riadiacich jednotiek, ako aj kontrolu a prípravu vozidla na STK. Diagnostiku vykonávame profesionálnymi diagnostickými prístrojmi značky Bosch. Ak potrebuješ servisnú prehliadku, môžeš sa objednať ešte dnes emailom, telefonicky alebo osobne priamo na pobočke Pneu & Autoservisu BestDrive Spišská Nová Ves.

Výmena motorového oleja a Výmena filtrov
Motorový olej má, okrem konštrukcie motorov ktorú my neovplyvníme, asi najpodstatnejší vplyv na životnosť a stav motora. Prečo? Pretože motor je zložený z mnohých súčiastok, ktoré musia byť správne premazávané aby správne fungovali. Pravidelná výmena motorového oleja a olejového filtra, ako aj ďalších filtrov (palivový, vzduchový) je základom pre toto správne fungovanie celého motora a zároveň predlžuje jeho životnosť. Správny motorový olej musí spĺňať množstvo vlastností predpísaných výrobcom automobilu. Musí napr. dobre priľnúť na povrchu, musí odvádzať vznikajúce trecie a prevádzkové teplo, musí chrániť kovové i nekovové časti motora pred opotrebením a koróziou. Na základe našich skúseností a rôznych vykonaných testov neodporúčame predĺžené 30 a viac tisícové intervaly na výmenu motorového oleja v osobnom aute, ale každých 15 000, nanajvýš 20 tis. km, resp. výmenu oleja raz ročne ak nedosahujete vyššie spomenutý kilometrový nájazd. V Pneu & Autoservise BestDrive SNV používame značkové motorové oleje, ktoré sú súčasťou dodávok do prvovýroby mnohých známych značiek (ako napr. Motul, Shell a ďalšie). To zaručuje zákazníkovi splnenie výrobcom požadovaných vlastností oleja i vysokú kvalitu, pri zachovaní priaznivej ceny.

Servis bŕzd
Keďže sú brzdy jedny z najdôležitejších častí, ktoré zohrávajú veľkú úlohu pri bezpečnosti vozidla, ich kontrolu a servis netreba podceňovať. Rovnako tak u každého automobilu dochádza k postupnému opotrebovaniu bŕzd, v závislosti od viacerých faktorov akými sú napríklad hmotnosť auta a štýl jazdy, ktorému sa nedá zabrániť. Niektoré typy áut „oznámia“ vodičovi vhodný čas na výmenu komponentu brzdového systému. V každom prípade my v Pneu & Autoservise BestDrive SNV vykonávame vizuálne kontroly brzdových komponentov pri každom prezúvaní pneu. A v prípade zistenia nedostatkov, informujeme zákazníka, ktorý zároveň dostane návrh na riešenie daného problému. Taktiež môžete u nás požiadať o kontrolu bŕz, ak máte čo i len podozrenie na nejaký problém pri brzdení. U nás Vám zabezbečíme kontrolu a kompletný servis bŕzd, vrátane čistenia brzdových komponentov, výmeny brzdových platničiek, brzdových kotúčov, brzdovej kvapaliny a prípadne potrebnú výmenu ďalších brzdových komponentov. Spolupracujeme s poprednými dodávateľmi autodielov, ktorí nám dodávajú originálne alebo kvalitatívne rovnocenné náhradné autodiely svetových značiek akými sú: Bosch, ATE, Contitech a ďalšie.

Kompletný Pneuservis
V súčasnosti, keď na cestách jazdia vozidlá s oveľa vyššími konštrukčnými rýchlosťami ako pred pár rokmi, pribúdajú kilometre ciest a diaľníc a hlavne počty vozidiel, vystupuje do popredia kvalita a odbornosť servisu pneumatík. Pneu & Autoservis Bestdrive SNV ponúka kompletné certifikované pneuservisné služby, akými sú: demontáž a montáž kolies, prezutie pneumatík, nahustenie pneumatík na správny tlak, vyvaženie kolies, a taktiež aj umytie a ošetrenie pneumatík. Náš servis má certifikát na realizáciu opráv defektov a používame značkový opravný materiál, čo Vám zaručí spokojnosť s vykonanou opravou. Taktiež si môžete byť istí s profesionálnym poradenstvom pri výbere vhodných pneumatík a diskov a pomocou s uskladnením pneumatík a v neposlednom rade aj so zberom starých pneumatík, ktoré posunieme na ekologické zlikvidovanie.

Kontrola a nastavenie geometrie kolies
Kolesá a nápravy patria k tým viac namáhaným dielom na vašom vozidle. Poškodenie im hrozí pri vbehnutí do výmoľa alebo na obrubník. Každá väčšia nerovnosť na ceste môže narušiť geometriu kolies a náprav. A preto len prezutie pneumatík nestačí. Jazda so zle nastavenou geometriou kolies môže byť nebezpečná - auto nedrží na rovnej vozovke stopu a aj neekonomická – ako napr. zvýšené opotrebenie pneumatík, opotrebenie častí podvozku, vyššia spotreba paliva. Správnym nastavením geometrie, ktoré zahŕňa zbiehavosť a odklon kolies, sa dá zvýšiť bezpečnosť jazdy a tiež predĺžiť životnosť nielen pneumatík ale aj všetkých podvozkových dielov. Investícia za zmeranie a nastavenie sa vám skoro vráti, pretože správne nastavená geometria kolies zaisťuje ideálnu ovládateľnosť vozidla, komfort pri šoférovaní vozidla a bezpečnosť jazdy. Prejaví sa aj menšou spotrebou paliva a hlavne dlhšou životnosťou vašich pneumatík. Kontrolu a nastavenie geometrie podvozku vykonávame v Pneu & Autoservise BestDrive SVV na modernom 3D laserovom meracom zariadení, ktoré je kalibrované s vysokou presnosťou.

Kontrola a dezinfekcia klimatizácie, dopĺňanie chladiva
Ak sa vykonáva pravidelná údržba klimatizácie a dezinfekcia interiéru a rozvodu vzduchu ozónom, zamedzí sa tvorbe a množeniu vírusov, baktérií, plesní, roztočov, alergénov a nepríjemných zápachov. Stačí jedna hodina na dezinfekciu interiéru a vaše vozidlo bude hygienicky čisté a tým prispejete k lepšiemu zdraviu cestujúcich vo Vašom aute. Pre ešte vyššiu úspešnosť dezinfekcie interiéru vozidla odporúčame vykonať aj výmenu kabínového filtra, ktorý sa po určitej dobe zanesie prachom a taktiež sa tam udržuje vlhkosť, ktorá vytvára podmienky na tvorbu plesní a vznik zápachu. Výmena kabínového filtra sa odporúča vykonať po najazdení 15 000 – 20 000 km alebo najmenej 1x za rok, v závislosti na prostredí, v ktorom sa vozidlo pohybuje. Ako prevenciu odporúčame vykonať proces dezinfekcie interiéru a klimatizácie 2-krát za rok (pred letnou sezónom a po letnej sezóne).Pneu & Autoservis BestDrive SNV disponuje vybavením pre zistenie netesnosti klimatizácie, taktiež prístrojmi na kontrolu a dopĺňanie chladiva R134a, ako aj 1234yf, profesionálnymi diagnostickými prístrojmi značky Bosch na diagnostikovanie riadiacich jednotiek, ako aj prístrojom na dezinfekciu interiéru ozónom.