Otváracie hodiny

Pon - Pia: 8:00 - 16:00

po 16:00 podľa dohody

Kontaktuj nás

0918 713 066

bestdrivesn(zav)pxptrade.sk

Nájdeš nás

BestDrive, Mlynská 39, SNV

(OC Madaras, pri CBA)

Čo u nás dostaneš?

Prémiový autoservis & Pneuservis

Servisne prehliadky

Servisné prehliadky

Pri servisnej prehliadke získate prehľad o reálnom stave kontrolovaných častí. Dôkladne sa pozrieme na najdôležitejšie časti vozidla. Skontrolujeme tak napr.: Stav a kvalitu prevádzkových kvapalín (olej, brzdová kvapalina, chladiaca kvapalina), Tesnosť motoru, prevodové skrine a únik prevádzkových kvapalín, Stav autobatérie, Prevádzkové vôle v riadení a nápravách, Stav tlmičov, pružín a ďalších podvozkových dielov, Stav bŕzd, Tesnosť a stav výfukového systému, Stav pneumatík (hĺbka dezénu, správnosť rozmeru, poškodenie, DOT, nerovnomernosť opotrebenia), Stav karosérie, Viditeľnosť z vozidla (skla, stierače, ostrekovače, zrkadlá), Stav a funkčnosť osvetlenia, Funkčnosť klimatizačnej sústavy, Vykonávame pravidelné servisné prehliadky, jednorazové prehliadky a aj prípadnú pomoc pri kúpe jazdeného vozidla, diagnostiku riadiacich jednotiek, ako aj kontrolu a prípravu vozidla na STK. Diagnostiku vykonávame profesionálnymi diagnostickými prístrojmi značky Bosch. Ak potrebuješ servisnú prehliadku, môžeš sa objednať ešte dnes emailom, telefonicky alebo osobne priamo na pobočke Pneu & Autoservisu BestDrive Spišská Nová Ves.

Pneuservis

Pneuservis

Pod našou strechou nájdeš kompletné pneuservisné služby pre:

OSOBNÝ pneuservis vrátane SUV a OFF ROAD,

NÁKLADNÝ pneuservis,

AGRO pneuservis vrátane poľnohospodárskych strojov a stavebnej mechanizácie.

V súčasnosti, keď na cestách jazdia vozidlá s oveľa vyššími konštrukčnými rýchlosťami ako pred pár rokmi, pribúdajú kilometre ciest a diaľníc a hlavne počty vozidiel, vystupuje do popredia kvalita a odbornosť servisu pneumatík. Pneu & Autoservis Bestdrive SNV ponúka kompletné certifikované pneuservisné služby, akými sú: demontáž a montáž kolies, prezutie pneumatík, nahustenie pneumatík na správny tlak, vyvaženie kolies, a taktiež aj umytie a ošetrenie pneumatík. Náš servis má certifikát na realizáciu opráv defektov a používame značkový opravný materiál, čo Vám zaručí spokojnosť s vykonanou opravou. Taktiež si môžete byť istí s profesionálnym poradenstvom pri výbere vhodných pneumatík a diskov a pomocou s uskladnením pneumatík a v neposlednom rade aj so zberom starých pneumatík, ktoré posunieme na ekologické zlikvidovanie.

Vymena motoroveho oleja

Výmena motorového oleja

Motorový olej má, okrem konštrukcie motorov ktorú my neovplyvníme, asi najpodstatnejší vplyv na životnosť a stav motora. Prečo? Pretože motor je zložený z mnohých súčiastok, ktoré musia byť správne premazávané aby správne fungovali. Pravidelná výmena motorového oleja a olejového filtra, ako aj ďalších filtrov (palivový, vzduchový) je základom pre toto správne fungovanie celého motora a zároveň predlžuje jeho životnosť. Správny motorový olej musí spĺňať množstvo vlastností predpísaných výrobcom automobilu. Musí napr. dobre priľnúť na povrchu, musí odvádzať vznikajúce trecie a prevádzkové teplo, musí chrániť kovové i nekovové časti motora pred opotrebením a koróziou. Na základe našich skúseností a rôznych vykonaných testov neodporúčame predĺžené 30 a viac tisícové intervaly na výmenu motorového oleja v osobnom aute, ale každých 15 000, nanajvýš 20 tis. km, resp. výmenu oleja raz ročne ak nedosahujete vyššie spomenutý kilometrový nájazd. Veď predsa kto maže, ten jede :) V Pneu & Autoservise BestDrive SNV používame značkové motorové oleje, ktoré sú súčasťou dodávok do prvovýroby mnohých známych značiek (ako napr. Motul, Shell a ďalšie). To zaručuje zákazníkovi splnenie výrobcom požadovaných vlastností oleja i vysokú kvalitu, pri zachovaní priaznivej ceny.

Servis brzd

Servis bŕzd + Tester bŕzd

Keďže sú brzdy jedny z najdôležitejších častí, ktoré zohrávajú veľkú úlohu pri bezpečnosti vozidla, ich kontrolu a servis netreba podceňovať. Rovnako tak u každého automobilu dochádza k postupnému opotrebovaniu bŕzd, v závislosti od viacerých faktorov akými sú napríklad hmotnosť auta a štýl jazdy, ktorému sa nedá zabrániť. Niektoré typy áut „oznámia“ vodičovi vhodný čas na výmenu komponentu brzdového systému. V každom prípade my v Pneu & Autoservise BestDrive SNV vykonávame vizuálne kontroly brzdových komponentov pri každom prezúvaní pneu. A v prípade zistenia nedostatkov, informujeme zákazníka, ktorý zároveň dostane návrh na riešenie daného problému. Taktiež môžete u nás požiadať o kontrolu bŕz, ak máte čo i len podozrenie na nejaký problém pri brzdení. U nás Vám zabezbečíme kontrolu a kompletný servis bŕzd, vrátane čistenia brzdových komponentov, výmeny brzdových platničiek, brzdových kotúčov, brzdovej kvapaliny a prípadne potrebnú výmenu ďalších brzdových komponentov. Spolupracujeme s poprednými dodávateľmi autodielov, ktorí nám dodávajú originálne alebo kvalitatívne rovnocenné náhradné autodiely svetových značiek akými sú: Bosch, ATE, Contitech a ďalšie. Taktiež disponujeme aj brzdovými valcami, takže Ti dokážeme otestovať brzdy, skontrolovať brzdný účinok a pripraviť vozidlo aj na STK.

Geometria kolies

Geometria kolies

Kolesá a nápravy patria k tým viac namáhaným dielom na vašom vozidle. Poškodenie im hrozí pri vbehnutí do výmoľa alebo na obrubník. Každá väčšia nerovnosť na ceste môže narušiť geometriu kolies a náprav. A preto len prezutie pneumatík nestačí. Jazda so zle nastavenou geometriou kolies môže byť nebezpečná - auto nedrží na rovnej vozovke stopu a aj neekonomická – ako napr. zvýšené opotrebenie pneumatík, opotrebenie častí podvozku, vyššia spotreba paliva. Správnym nastavením geometrie, ktoré zahŕňa zbiehavosť a odklon kolies, sa dá zvýšiť bezpečnosť jazdy a tiež predĺžiť životnosť nielen pneumatík ale aj všetkých podvozkových dielov. Investícia za zmeranie a nastavenie sa vám skoro vráti, pretože správne nastavená geometria kolies zaisťuje ideálnu ovládateľnosť vozidla, komfort pri šoférovaní vozidla a bezpečnosť jazdy. Prejaví sa aj menšou spotrebou paliva a hlavne dlhšou životnosťou vašich pneumatík. Kontrolu a nastavenie geometrie podvozku vykonávame v Pneu & Autoservise BestDrive SVV na modernom 3D laserovom meracom zariadení, ktoré je kalibrované s vysokou presnosťou.

Servis klimatizacie

Servis a plnenie klimatizácie

Ak sa vykonáva pravidelná údržba klimatizácie a dezinfekcia interiéru a rozvodu vzduchu ozónom, zamedzí sa tvorbe a množeniu vírusov, baktérií, plesní, roztočov, alergénov a nepríjemných zápachov. Stačí jedna hodina na dezinfekciu interiéru a vaše vozidlo bude hygienicky čisté a tým prispejete k lepšiemu zdraviu cestujúcich vo Vašom aute. Pre ešte vyššiu úspešnosť dezinfekcie interiéru vozidla odporúčame vykonať aj výmenu kabínového filtra, ktorý sa po určitej dobe zanesie prachom a taktiež sa tam udržuje vlhkosť, ktorá vytvára podmienky na tvorbu plesní a vznik zápachu. Výmena kabínového filtra sa odporúča vykonať po najazdení 15 000 – 20 000 km alebo najmenej 1x za rok, v závislosti na prostredí, v ktorom sa vozidlo pohybuje. Ako prevenciu odporúčame vykonať proces dezinfekcie interiéru a klimatizácie 2-krát za rok (pred letnou sezónom a po letnej sezóne).Pneu & Autoservis BestDrive SNV disponuje vybavením pre zistenie netesnosti klimatizácie, taktiež prístrojmi na kontrolu a dopĺňanie chladiva R134a, ako aj 1234yf, profesionálnymi diagnostickými prístrojmi značky Bosch na diagnostikovanie riadiacich jednotiek, ako aj prístrojom na dezinfekciu interiéru ozónom.

Vymena rozvodov motora

Výmena rozvodov

Vedel si že bezúdržbový rozvodový mechanizmus neexistuje a že poškodenie rozvodového mechanizmu môže vážne poškodiť motor (hlavne piesty a hlavu valcov)? Tvoje auto potrebuje jeho výmenu aj s napínacími a vodiacimi kladkami každých 90 - 120 tis. km alebo každých 5-6 rokov v prípade rozvodového ozubeného remeňa, resp. zvyčajne najneskôr po 200 tis. km pri rozvodovej reťazi (avšak napr. u motorov 1.2 a 1.4 TSI každých 40 tis. km).

Servis zavesenia

Servis zavesenia + Tester tlmičov

Tlmiče sú dôležité súčasti zavesenia, ktoré maximalizujú kontakt kolies s vozovkou. A keďže si to uvedomujeme, máme náš servis vybavený aj testerom tlmičov. Taktiež ti vieme skontrolovať ďalšie diely zavesenia kolies akými sú pružiny, čapy, silentbloky, ramená a ich ďalšie upevňovacie časti ku karosérii vozidla. Pri poškodení niektorej z týchto dielov sa zhoršuje správanie vozidla pri zmene smeru jazdy, objavujú sa buchotavé zvuky pri prejazde nerovností a zvyšuje sa opotrebenie pneumatík.

Servis spojky a zotrvacnika

Servis spojky

Síce neexistuje presný časový interval pre výmenu zotrvačníka alebo celej spojkovej sady, pretože záleží od spôsobu Tvojej jazdy a použitých materiálov pri ich výrobe, životnosť spojky sa na základe štatistík pohybuje v rozsahu 100000 - 200000 km (vrátane automatických DSG prevodoviek). Ak máš nejaké pochybnosti o fungovaní spojky v Tvojom aute, môžeš si ju tiež nechať skontrolovať a v prípade potreby aj vymeniť v našom servise.

Vymena filtrov

Výmena filtrov

Popri dopĺňaní a výmene prevádzkových kvapalín netreba zabúdať na ďalšiu dôležitú vec a tou je výmena filtrov. Naši odborníci odporúčajú výmeny každých 15 tis., nanajvýš 20 tis. km, alebo raz ročne. Konkrétne ide o výmenu: Vzduchového filtra aby sa autu lepšie dýchalo, Palivového filtra aby do palivového systému prúdilo čisté palivo, Kabínového filtra aby mala posádka vozidla zdravší vzduch a taktiež samozrejme olejového filtra, ktorý by sa mal meniť pri každej výmene motorového oleja.

Kontrola batérie

Kontrola batérie

Zimné obdobie nepraje autobatériám a preto je dôležitá ich kontrola pred aj po sezóne, no v prípade problémov aj počas zimy, najmä keď auto jazdí na krátke trasy. A preto je tu pre Teba náš vyškolený personál, ktorý vykoná kontrolu stavu akumulátora a v prípade potreby aj poradenstvo pri vyberaní novej autobatérie a samozrejme taktiež aj výmenu a likvidáciu už nevyhovujúcej.

Autosuciastky

Autosúčiastky

U nás nájdeš taktiež aj predajné a odberné miesto náhradných dielov pre väčšinu značiek a modelov áut. Takisto Ti v prípade potreby náš skúsený personál pomôže s výberom správnej autosúčiastky pre Tvojho tátoša, samozrejmosťou je zachovanie dostupnej ceny. Nemusíš uveriť hneď, ale presvedč sa sám Tvojou návštevou :)

Recenzie

Čo o nás hovoria naši klienti?